Close

Dr. İsmail Hakkı KINALIOĞLU

Bu web sitesini girmiş olduğum derslerle ve ilgilendiğim alanlarla ilgili video paylaşımları yaparak gerek öğrencilerime gerekse ilgilenen diğer arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla kurdum. Üniversitede girdiğim çeşitli derslerle ve uzmanlık alanlarımla ilgili birçok videoya menüden ulaşabilirsiniz, videoları sürekli olarak artırıp geniş bir içerik havuzu oluşturmak niyetindeyim. Hazırlamış olduğum platforma katkı sağlayacak her türlü düşüncenizi iletişim menüsünden veya sosyal medya kanallarından bana ulaştırabilirsiniz…

Videolar

Bu bölümde birçok alanda çeşitli uygulamaların ilgili paket programlar kullanılarak gerçekleştirdiği eğitici videolara ulaşabilirsiniz. Tüm eğitimler belli bir konu düzeni içerisinde hem konu anlatımları hem de örnek uygulamalara içerecek şekilde hazırlanmıştır. Herkese iyi seyirler…

Adobe Photoshop

Fotoğraf manipülasyon teknikleri ve çeşitli görsel tasarım çalışmaları ile ilgili birçok konu anlatımı ve örnek uygulama videosuna bu bölümden erişebilirsiniz.

Adobe Illustrator

Vektörel tasarımlar, krumsal kimlik tasarımları, illustrasyon, tipografi, desen uygulamaları vb. türlerde çalışmaların gerçekleştirildiği birçok videoya bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Adobe Animate

2D animasyonlar için oldukça sık kullanılan bir program olan Adobe Animate üzerinde çeşitli animasyon uygulamaları ile ilgili videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Adobe Dreamweaver

Web ürünü geliştirmeye yeni başlayanlar için oldukça kullanıcı dostu olan Dreamweaver üzerinde çeşitli frontend ve backend uygulamalarına ait videolara bu bölümden ulaşabilirsiniz.

IBM SPSS

SPSS paket programı aracılığıyla yapılmış, İstatistiksel Analiz, Veri Sunumu, Veri Düzenleme başlıklarındaki çok sayıda videoya bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Minitab

Minitab paket programı aracılığıyla yapılmış, İstatistiksel Analiz, Veri Sunumu, Veri Düzenleme başlıklarındaki çok sayıda videoya bu bölümden ulaşabilirsiniz.

R STUDIO

İstatistiksel Analiz, Veri Düzenleme, Veri Madenciliği, Makine Öğrenmesi vb. uygulamaların gerçekleştirildiği çok sayıdaki videoya bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Matlab

Matlab’da istatistiksel işlemler, yapay sinir ağları, makine öğrenmesi – veri madenciliği algoritmaları vb. uygulamalarının gerçekleştirildiği videolara bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Weka

Weka’da çok sayıda veri madenciliği ve makine öğrenmesi yöntemi kullanılarak gerçekleştirilmiş, sınıflandırma, kümeleme, regresyon vb. uygulamalarına bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tableau

Veri görselleştirmede sıkça kullanılan ve barındırdığı bir çok pratik çözüm ile kullanıcılara kolaylık sağlayan Tableau yazılımı ile gerçekleştirilmiş uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.